Chceš uskutečnit své sny? PROBUĎ SE!

19. To, co jsem nestihl říct...

27. dubna 2014 v 0:00 | Lucy |  1. díl
Vypráví královský komoří Roderick
Nemůžu tomu stále uvěřit, přestože se to stalo již před pár hodinami. Emily mě objala. Udělal jsem jí radost. Většinou ať řeknu cokoliv, tak buď se ode mne uraženě odvrátí a odporuje, nebo práskne dveřmi a odmítne se mnou týden mluvit. Dnes se na mě usmála a objala mě. Nikdy jindy by mě to nezaskočilo ale od té doby co umřela Madison... Proč vlastně umřela? Byla mladá, pouhých dva tisíce let, a nějaký ten rok navíc a zdravá. Nebyl důvod, aby umírala. Nebyl důvod, aby udělala… tohle. Vím o její záhadné smrti více než ostatní. Těmi ostatními myslím poddané a Emily. Vlastně nezemřela před měsícem ale už před dvěma. Ten prázdný měsíc, jsme ji dali tajně pohřbít a snažili jsme se vše utajit. Jenže pak se to nějak rozneslo a my museli rychle přivést dědičku trůnu. A jedinou právoplatnou dědičkou je Madisonina praneteř Emily. Když Madison nastoupila na trůn, měla mladší sestru tuším, že Madelaine, nebo tak nějak. Nabídla jí aby žila s ní, jenže ona odmítla. Místo toho se rozhodla žít prostým životem. Vzala si někoho a s ním měla dceru, Mirael. A ta si taky vzala někoho a měla s ním dcery Emily a malou Dolly. Madelaine už dávno nežije, zemřela na nějakou krutou nemoc. A proto Madison do své závěti napsala, že si přeje, aby po ní vládla Mirael. Ta se však trůnu zřekla a požádala svou tetu, aby mohla vládnout Emily, její prvorozená dcera. Složité, že? Vlastně je to dobře, u dvora by byli velké problémy s Miraeliným neurozeným manželem, který je navíc naprosto šílený. Má podivné představy o světě, kterým nikdo nevěří. Ale zpátky k Madison.
Vzala si život. Ne, netuším proč. Měla všechno, co si jen přála. Jen si často stěžovala, že jí chybí láska. Při této vzpomínce, se mi vytrácejí smysly a mám chuť brečet…
Já jí miloval. Od první chvíle co jsem jí spatřil. Ale neodvážil jsem se jí o tom říct. Byla to královna a já jen pouhý sluha. Možná mám vysoké postavení, ale o královninu ruku jsem se přeci ucházet nemohl. Byla tak dokonalá. Byla pro mě všechno. Byla... ale už není. Vzala si jed a tím se usmrtila. Mnoho lidí u dvora si myslí, že ji někdo otrávil. Ale já vím, že to byla sebevražda. Mluvil jsem s ní před tím, než to udělala. Neustále mi vyčítala, že zde nemá nikoho blízkého. Že potřebuje lásku. Namítal jsem, že má mě a ona mi odpověděla: "Ty jsi zde, abys mi pomáhal vládnout. Já chci někoho, kdo mě bude mít opravdu rád!"
"Ale, já, totiž... mám tě rád! A když tak moc toužíš po lásce, tak proč sis nikoho nenašla?" zeptal jsem se jí.
"Protože ti co si mi nabízel, chtěli jenom vládnnout!" křičela.
"Madison, prosím tě uklidni se a běž spát!" neměl jsem už na další hádky nervy.
"Ty, ty... Tak se zabiju! Pochop, že já nežiju, ale jen přežívám!" brečela jako dítě.
"Běž si lehnout!" poručil jsem jí.
"Jsem tvá královna a ty mi nemáš co poroučet! Ale dobře, půjdu a zabiju se!" práskla dveřmi, stejně tak jak to včera udělala Emily. Nechal jsem ji. Myslel jsem, že jen přehání a druhý den bude vše jako dřív. V bělostných šatech mě přivítá má milovaná královna s úsměvem na tváři, sedne si vedle mě na snídani a já se jí budu moct omluvit, že jsem na ni křičel. Tak to ale nebylo. Ráno byla mrtvá a můžu za to já! Zabila se kvůli mně. Jsem zodpovědný za její smrt.
Najednou jsem zapomněl, že muži nebrečí a dal průchod svým citům. Nedozví se, jak moc mi je to líto. Už se nikdy nedozví, co jsem k ní cítil. Nedozví se, jak moc jsem ji miloval. Nedozví se to, už nikdy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaká postava je vám nejvíce simpatická?

Emily
Diana
Matt
John
Michelle
Berry

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama