Chceš uskutečnit své sny? PROBUĎ SE!

17. Zabij dvě mouchy jednou ranou

13. dubna 2014 v 0:00 | Lucy |  1. díl
Vypráví královský komoří Roderick
"Princezno! Počkejte," křičel jsem na ni, ale nebylo mi to nic platné. Emily má prostě svou hlavu. Ještě s ní budou potíže.
Při pohledu na stůl, na kterém se leskly slzy, které před chvílí uronila, se mi jí ale zželelo. Je tak podobná Madison, mé první královně. Ona byla také jako mladá tak tvrdohlavá! Když nastoupila na trůn, nechala úplně překopat zákony. Tehdy mi nebylo ani dvacet let. Vzpomínám si, jak zakázala hony na zdravá zvířata. Ona milovala všechno živé, ať už zvířata nebo rostliny. Nechala posázet barevnými květy, i vysokými stromy téměř celou říši. Na zámku nechala volně běhat spousty koček a psů. Z každé komnaty byl slyšet zpěv ptáků, kteří si poletovali, kde se jim zachtělo. Po zahradě poklusávali jednorožci a poletovali pegasové. Ale proč vlastně mluvím v minulém čase? Emily na tom nic nezměnila, právě na opak, vše schvaluje. Je stejně citlivá, ale snaží se chovat jako rebelka. Však jsem dnes viděl, jak se oblékla! I když Madison se také oblékala o něco méně, než nakazovala dvorní etiketa. Lehké, dlouhé šaty, zdobené jediným zlatým páskem, které nosila téměř denně, se pro ženu s tak vysokým postavením nehodily. Jsou obě stejné, jenom ke každé cítím něco jiného. Emily je jako má dcera. Rozpustilé dítě, které tohle vše bere jako hru. Teda zatím. Jednou se ze zlobivé princezny stane moudrá královna. Kdyby si jen nechala poradit a nevrhala se do každého rozhodnutí tak bezmyšlenkovitě! Dvakrát měř, jednou řež, praví moudré přísloví. Bohužel má milá princezna nejdřív něco rozřeže a teprve potom to změří. Nejhorší je, že když si něco usmyslí, tak s ní nikdo nehne a nic nehne. Celý zámek drží v hrsti a když se jí něco nelíbí, prostě řekne, že na to být princeznou kašle. Proto se bojím, že odmítne vykonávat všechny královské povinnosti, dokud jí neslíbím, že ji zestárnout nenechám. To je ovšem věc, kterou slíbit nemohu. a však něco udělat musím. Myslím, že se bojí, že přijde o ty své přátele, co nám dělají v hradu nepořádek. Já bych se jich rád zbavil, mám li býti upřímný. Již dvakrát vytopili koupelnu, a dokonce jsem narazil na obraz slavného vévody, kterému některý z jejich kamarádů přimaloval, nesmyvatelnou tuží do vlasů mašli a dívčí náušnice. Uznávám, že jsem toho vévodu neměl rád, či spíše jsem ho nenáviděl, ale zrovna radost jsem z tohoto incidentu neměl. Proto bych byl rád, kdyby se zase vrátily do školy, kam odmítli chodit, protože prý musí pomáhat své kamarádce princezně na zámku. To je teda vážně pomoc! Ale vyhodit je odsud nemohu, jinak se Emily rozhodne, že zruší školu. Teď je stejně největší problém, jak jí přesvědčit k tomu, aby dobrovolně zestárla. Obyvatelé Nortlendu se bouří, že jim má vládnout třináctiletá dívka. Sir Edvard, má zítra přijet, aby jí nějak šetrně řekl, že jestli nezestárne, tak nemá počítat s jeho vojskem. Jak jí mám ale k čertu přesvědčit! Prosit je marné, stejně jako vyjednávat a vyhrožovat je hrubé.
Tu mě ale něco napadlo. Něco geniálního. Můžu zabít dvě mouchy jednou ranou. Nechat zestárnout Emily a zároveň se zbavit těch asi deseti pubertálních děcek. Sednul jsem si ke stolu, vytáhl adresář a napsal dopis rodičům všech těch jejich přátel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mayline Mayline | Web | 17. dubna 2014 v 11:08 | Reagovat

Páni! To zní strašně zajímavě! :) Miluju příběhy, kde jsou princezny! :D Hned jdu dočíst další díly. :)

2 Lucy Lucy | 17. dubna 2014 v 12:16 | Reagovat

Jsem moc ráda, že se ti to líbí :) děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama