Chceš uskutečnit své sny? PROBUĎ SE!

9. Pohled Michelle

9. února 2013 v 16:03 | Lucy |  4. Díl- Kentaur na ženění
Procházela jsem se podzemními chodbami a uvažovala o tom, jak jsem se sem asi dostala. Tak si hezky vyjedu do bitvy, pomáhám Anie léčit zraněné a pak najednou bum a bác, rána do hlavy. Najednou se probudím mezi maníkama, co koukají před sebe a když se jich zeptáte na cokoliv, řeknou buď, jsem nikdo, nebo, sloužím své temné královně. Jsou tak trochu mimo, ale jinak pohoda, vlastně tady chodím a ujídám jim jídlo už týden a zatím si mě nikdo nevšimnul.
"Jé, čau Nikdo!" zamávala jsem svému novému kamarádovi. Byl to vysoký, tmavovlasý elf, co se ještě před pár dny motal kolem Diany. Včera jsem s ním hodila pokec a řekl mi, že se jmenuje Nikdo. To mi zatím řekli všichni, se kterýma jsem pokecala. Divný co?
"Sloužím své temné královně," zakýval hlavou.
"Jasně, to už jsi říkal včera," povzdechla jsem si. Najednou jsem si všimla, že za sebou táhne nějakou velkou kladu.
"K čemu ti to jako bude?" zeptala jsem se.
"Pro mou královnu," odpověděl mi.
"Aha, tak to je jasný… a kdo je tvé královna?" vyzvídala jsem.
"Temnota," ani se na mě nepodíval.
"Tak to je fakt hustý! Víš co, já ti pomůžu s tím klackem a ty mi jí pak ukážeš, tu královnu, jo? Je mi totiž trošku trapný, že si tady chodím a jím vám jídlo, aniž bych se s tou královnou nekamarádila. Já se totiž strašně ráda se všemi přátelím, ale ne všichni se rádi přátelí se mnou. Prý moc mluvím… ale já nemluvím až tak moc! Myslíš si, že moc mluvím, Nikdo? A neboj se mi říct svůj názor, mně to nevadí, ať řekneš cokoliv, nebudu se na tebe zlobit, jakože fakt, já se totiž skoro nikdy nezlobím, myslím, že jsem celkem v pohodě. Co říkáš? Myslíš si, že jsem v pohodě? Spousta lidí říká, že jsem pošahaná. Nejvtipnější na tom je, že já vůbec netuším, co to znamená, být pošahaná. Nevíš to? Mě by to totiž fakt zajímalo. Jen doufám, že když to nevím, tak to neznamená, že nejsem chytrá… Normálně, tomu neuvěříš, ale já jednou málem propadla z matiky! A to mi počítání celkem jde. Ještě štěstí, že už nemusím chodit do školy, protože já školu fakt nesnáším. Máš rád školu?" zeptala jsem se… nikoho. Ne jako fakt, nikdo tam nebyl! Ten podrazák odešel, aniž by si doposlechnul, co mu říkám! To nebylo pěkný.
"Michelle, co tu u všech čertů děláš?" zaslechla jsem za sebou známý hlas.
"Jé čau Carol, tak si představ, že já si takhle bojuju, a najednou se probudím tady! Už tady jsem týden a nikdo si mě ještě nevšimnul, no není to hustý? A maj tu fakt super borce, ale ten jeden Nikdo, to je pěknej podrazák! Hele, nevíš kdo je tady ta hustá královna, co jí ti chlápci říkají Temnota?" objímala jsem svou kamarádku.
"Michelle, můžeš toho sakra nechat a vysvětlit mi, jak ses dostala sem?" odstrčila mě.
"Na to samí se můžu zeptat já tebe," řekla jsem. Myslela jsem si, že jsem jí touhle hustou větou fakt setřela, ale ona na mě vybalila ještě něco hustšího.
"Mě to tady patří," ohrnula nos.
"No, dobrej bejvák, jenom se mi nechce věřit, že taková princezna jako ty bude bydlet ve vlhkejch tunelech. Tak mě vlastně napadá… proč bydlíš ve vlhkejch tunelech?" napadlo mě.
"Chci ovládnout svět tím, že si vybuduju království pod zemí a až přijde ten správný čas, tak se vyhrabu ven a zničím všechny, hlavně tu blondýnu co si říká královna Ekválie," vysvětlila mi svůj plán.
"Jasně tak to fakt nechápu, ale hodně štěstí. Ukážeš mi prosím, kde je východ, musím jet zpátky na zámek," řekla jsem jí zase ten svůj plán.
"Děláš si srandu? Celej týden mi tady očumuješ moje království a teď chceš jed pryč a všechno vyžvanit tý náně?" zasmála se.
"No, když to říkáš, tak asi jo," usmála jsem se.
"Jasně, tak jo! Damien ti ukáže východ… Damiene!" zaječela.
"Ano, má nejtemnější paní, přeje si má nádherná královna něco?" přiklusal k ní muž a začal jí okamžitě líbat ruku.
"Ty máš chlapa Carol? Tak to gratuluju," napřáhla jsem k ní ruku.
"Díky zlato," řekla takovým zvláštním tónem, jako by to myslela snad ironicky.
"Není vůbec za co, já a Berry máme taky teď super vztah," zalhala jsem. Ve skutečnosti si mě Berry tak nějak nevšímá.
"Má krásná královno, co jste si přála? Vyřkněte své přání, abych ho mohl splnit!" objímal mou super kámošku ten její přítel. To je tak romantické, jak jí miluje!
"Nic důležitého, jenom ji zabij," ukázala na mě.
"Ale to musí být omyl, má mě ukázat východ," zasmála jsem se. Caroline je takový vtipálek!
"Až jí budeš sekat hlavu, nezapomeň položit na zem nějakej hadr, nenávidím krev, dělá strašné skvrny," otřásla se.
"Ano, má lásko, vždyť já to vím. Ale nechtěla bys třeba krev ochutnat, je moc dobrá," usmíval se na ní a přitom mi svazoval ruce. To je tak romantické! Ale něco mi tu nehraje… Proč mi svazuje ruce?
"Nejsem takový prase jako ty! Můžu pít jenom pár kapek ve vínu, z většího množství se mi dělá zle od žaludku. Myslím, že jako správná víla zůstanu u ovoce," pohodila vlasy.
"Carol, proč mě ten tvůj přítel svazuje ruce?" vyrušila jsem ji.
"Aby ses mu nepokoušela utýct, až tě bude zabíjet," sladce se na mě usmála.
"Ale proč by mě měl zabíjet? Vždyť já jsem všelijak užitečná! Umím trochu zacelovat rány, pár jednoduchých kouzel a jednou budu mít skvělou kariéru porodní sestry! Budu fakt dobrá, protože jsem celkem slušná telepatka. Teda, abych to uvedla na pravou míru, telepatka jsem mizerná, ale podařilo se mi omylem se napojit na telepatickou síť mezi Dianou a Emily, takže si s nimi můžu povídat, aniž by to slyšel kdo jiný!" vysvětlila jsem jí.
"Mám jí umlčet?" zeptal se Carolinin chlap.
"Ne, počkej! Michale, ty jsi napojená na Emily!" vyhrkla Caroline.
"Jo, nějak tak," přikývla jsem.
"Damiene, okamžitě jí rozvaž ruce," poručila mu.
"Dík, to je milý, že už mě nechceš zabít," zasmála jsem se.
"Není za co. Takže ty můžeš teoreticky číst její myšlenky?" zajímala se.
"Teoreticky, i prakticky. Jenom nevím, jaký je mezi těmito slovy rozdíl," musela jsem se sama sobě smát.
"Myslím, že budeme dobré kamarádky Michelle. Pojď se mnou do mého salonku," nabídla mi.
"Tak jo," souhlasila jsem.
"Hned tam jdu s tebou, jen si něco domluvím," usmála se a něco zašeptala do ucha Damienovi, nebo jak se jmenuje. Ten jenom přikývnul a odešel. To je tááák romantické, jak plní každé její přání!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama