Chceš uskutečnit své sny? PROBUĎ SE!

23. Pohled Matta

23. ledna 2013 v 20:39 | Lucy |  3. Díl- Pravda, pokora, přátelství...
Hlavně nenápadně, hlavně nenápadně, hlavně nenápadně…
Právě jsme dorazili na piknik, kde už byla půlka pozvaných lidí, včetně Berryho, který tančil a zpíval pro pobavení ostatních.
"Ahoj Liame," zaklepal jsem mu na rameno.
"Ahoj,"povzdechnul si. Asi nebyl zrovna nadšený, že mě vidí.
"Dělám takovej průzkum. Kdyby sis si měl vybrat: vyšívání nebo kopání do míče?" snažil jsem se působit nenápadně.
"Radši kopání do míče. Co tím sleduješ?" pousmál se. Vytáhnul jsem si notýsek a zaškrtnul bod pro kluka.
"To je složitý. Další otázka: Bylo by pro tebe trapné, kdyby ti holka zachránila život?" zeptal jsem se.
"Asi bych byl hlavně vděčný, že mě zachránila, ale víc by se mi líbilo zachránit jí." Dvě nula pro chlapa. Dobrý, já to věděl.
"Další otázka. Čistíš si zuby?" podíval jsem se na něj přísně.
"Samozřejmě!" řekl rázně. Dva body chlap, jeden ženská.
"Jsi pro diety?" pokračoval jsem ve výslechu.
"Jsem lékař, takže občas upravuju jídelníčky svých pacientů," přiznal se mi. Dva, dva.
"Ok, a co si představuješ jako lépe strávený čas: Nakupování, líčení se a povídání si o tom, jak se dneska obléknul někdo jiný, nebo překonávání rekordů ve sportu, pískání na holky a předvádění svých svalů?" tohle je rozhodující otázka, tak doufám, že si jí nepokazí. Už se nadechoval, aby mi odpověděl, když nás vyrušil John se smradlavou věcí v ruce.
"Liame, kamaráde! Dej si, je to mňamka!" strčil mu před nos cosi, co vypadalo jako hrudkovitá bílá kaše.
"Ehm… co to je?" zaškaredil se.
"Česneková kaše. Je tam jen a pouze česnek, nic jiného, jenom česnek! Mňami mňami, mňam!" přivoněl k tomu John a rozkašlal se.
"Mňam," otřásl se Liam.
"Copak, nemáš rád česnek? Nebo ho z nějakého tajemného důvodu nemůžeš jíst?" zvedal John vždy jedno obočí, takže vypadal opravdu děsivě.
"Já mám moc rád česnek… jenom ne v takovémto množství," pokusil se o úsměv.
"Aha, takže ty to teda nesníš!?!" chytnul ho pevně za límec.
"Musím?" polknul Liam. John pokýval hlavou, jakože ano a strčil kaši před něj. Liam vzal opatrně lžíci a trochu si nabral.
"Pořádně!!!" zařval John, až všichni co byli blízko nás, nadskočili. Přiznávám, že v tuhle chvíli mi bylo i toho chlapa líto, ale na druhou stranu bylo celkem zábavné sledovat, jak se člověk tváří, když má plnou pusu česneku.
"Spolkni to!" zavrčel John. Chudák Liam musel spolykat ještě několik lžic česnekového hnusu, než John vytáhnul svůj sešit a vyškrtnul upíra. Tohle byl teda vážně nápad, založit BPOPTTDDL, teď už tedy Berry tým! Mě připadá ten Liam celkem v pohodě. Mezitím, co jsem přemýšlel, jak se ještě ujistím, že není holka, vypil ten náš doktůrek celý džbán šťávy a půl mísy s punčem. Musím Johnovi domluvit, aby byl o něco milejší a nenápadnější.
"Liame? Ještě jste mi neodpověděl na mou otázku," připomněl jsem mu.
"Hej, vy doktore! Jste kouzelník?" šťouchla do něj SSSS. Liam jen zavrtěl hlavou a nalil do sebe další skleničku. Michelle si vytáhla svůj notýsek a vyškrtla kouzelníka.
"Takže, možnost jedna, nebo možnost dvě?" tlačil jsem na něj. Musím ještě dál Lili tu bonboniéru, co mi málem ráno sežrala Michelle.
"Kámo, mám jednu otázku. Napadlo by tě někdy nalít super výbušnou kyselinu do balónku za účelem získat zubní pastu?" zahučel MM. Liam opět pouze zavrtěl hlavou a MM si odškrtnul kouzelníka. Ach jo, oni už to skoro všichni mají, jenom já ne!
"Prosím, tak co bys dal? Nakupování a drbání, nebo běhání a naparování se?" byl jsem už zoufalý, jelikož ten Liam nedělal nic jiného, jenom pořád do sebe něco lil. Tímto stylem, tu za chvíli nebude nic k pití!
"Liame, kdybych vám dal deset volňásků do svého baru, změnil byste se teď ve dne na psa?" vyrušil nás Berry. Liam zvednul prst, na znamení toho, že za chvíli promluví.
"Ne," řekl prostě.
"Super, tak díky," usmál se Berry a šel si plácnout s Metal Manem, Michelle a Johnem.
"Výborně, už mluvíš! Tak možnost jedna nebo dvě?" naléhal jsem na něj.
"To je jedno, vyber si za mě, já si musím odskočit," rozhlédnul se po okolí a utekl. Zklamaně jsem šel ke zbytku týmu, který mě vítal hučením, jako na zápase, když někdo někoho fauluje… zklamal jsem, vím to, ale zkuste přinutit mluvit někoho, kdo snědl pět polévkových lžic česneku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama