Chceš uskutečnit své sny? PROBUĎ SE!

27. Pohled Amandy

26. prosince 2012 v 13:51 | Lucy |  2. Díl- Procitnutí
Mládě vlka sedělo v křoví a čekalo na svou matku. Opatrně jsem přišla k němu.
"Ahoj, jak se jmenuješ?" zeptala jsem se ho pro obyčejné lidi nesrozumitelným hlasem.
"Lena," zapištěla malá vlčí holčička.
"Leno, kde máš matku, nebo někoho kdo by tě hlídal?" přikrčila jsem se k ní.
"Maminka odešla," sklopila hlavu.
"Vrátí se, neboj," otřela jsem se o mládě čumákem. Zajímalo by mě, kdo je ta matka, co nechá malé dítě samotné… a ještě mu dá tak hloupé jméno! Lena, co to má znamenat? Kdybych měla já dceru, dala bych jí jméno Angela. Je to nádherné jméno a má dcera by byla také nádherná.
"Už je pryč moc dlouho," fňukala Lena a vyrušila mě tím ze snění.
"Počkej ještě chvíli, půjdu se po ní podívat," nechala jsem ustrašenou vlčici samotnou a šla se porozhlédnout po okolí. Byla neuvěřitelná tma, ale moje oči nepotřebovali vidět. Mou hlavní zbraní byli nyní sluch a čich. Obvykle ucítím člena smečky na sto metrů daleko a jsem schopna rozpoznat, kdo to je, ale dnes, jako by zde nikdo nebyl. Všichni jsme šli hned po proměně lovit, a když jsme se všichni dostatečně nejedli, rozešli jsme se každý svou cestou. Matky v tyto chvíle učí svá vlčata, otcové, tomu přihlížejí a hledají si silného nástupce a ti co děti ještě, nebo už, nemají, běhají po lesích a snaží se ještě něco ulovit, aby na další měsíc ukojili svůj vlčí žaludek.
Pomalu se začalo rozednívat, takže mi nezbývalo nic jiného, než se vrátit k tunelu. Cestou jsem se ale ještě zašla podívat, jestli je Lena pořád schovaná. Docela jsem si oddechla, když jsem jí tam nenašla. O to horší přivítání bylo, když jsem doběhla k tunelu, proměnila se zpět v ženu a našla brečící holčičku v náručí Ziny, své sestřenky.
"Co se stalo?" zeptala jsem se jí.
"Lenina matka se nevrátila," povzdechla si Zina. Začala jsem poznávat vlčí holčičku. Byla to na vlčici velmi pozoruhodná dívenka. Blonďatá, s modrýma očima. Jediné blondýnky ve kmeni byli dvojčata Elenora a Melanie. A Elenořina dcera Lena. Sakra, sakra, sakra! Vůdce bude zuřit, jestli se jeho krásce něco stalo!
"Amando! Elenora se nevrátila! Kde je!?!" zaslechla jsem za sebou tvrdý hlas.
"Nevím, pane," řekla jsem, aniž bych se otočila.
"Dívej se na mě, když s tebou mluvím!" štěknul.
"Ano, pane," otočila jsem se a pohlédla na něj. Dnes, a to bylo snad poprvé od té doby, co se stal vůdcem smečky, neměl přes obličej kápi, takže světla, která byla v tunelu mu dobře osvětlovala obličej. Byl jednoduše krásný, což ovšem neměnilo můj vztah k němu. Nenávidím ho.
"Půjdu ji hledat a ty půjdeš se mnou, jasné? Zino, ty odevzdej mládě do péče Malanii, dokud nepřivedeme matku," zavrčel, a vyrazil ven z tunelu. Následovala jsem ho, co jiného mi zbývalo?
"Kde chcete hledat?" zeptala jsem se. O tom, že jsem už pročesávala les, jsem radši pomlčela.
"Všude!" zařval.
"Už bude ráno, není bezpečné tady jen tak chodit," upozornila jsem ho.
"My tady budeme hledat tak dlouho, dokud ji nenajdeme!"
Nikdy jsem nepochopila, proč měl takovou slabost pro ty dvě nány. Nejspíš pro barvu jejich vlasů. Blondýny nejsou ve vlčích klanech obvyklé. A on zbožňuje blondýnky. Nebo spíše jednu blondýnku. Blondýnku, kvůli které oběl půl světa, div nevyhlásil válku se smečkou Krvavý úplněk a zabil královnu říše vlastníma rukama. A to vše kvůli princezně Emily.
Slunce se už dralo nad obzor.
"Pane, nevrátíme se radši? Vaše sestra by vás mohla hledat…" začala jsem mluvit.
"Má sestra nevstává před obědem, o to se neboj," pousmál se. Vůdce má takovou nepovedenou sestru. Je sice poměrně sympatická, ale není to vlčice. Vůdce před ní musí tajit, že je vlkodlak, což není tak těžké, vzhledem k její inteligenci.
"Ale i tak, nebylo by zrovna příjemné, kdyby nás někdo viděl," špitla jsem.
"Proč? Aha tak proto," sáhnul si na své obočí, které bylo ještě pořád srostlé, což byl jeden z mála detailů, který dával najevo, že se ještě před chvílí vyl na měsíc. Dalším zbytkem vlčí podoby byli dlouhé nehty, pozůstatky drápů. Já jsem určitě také nevypadala lépe.
"Elenora bude jistě v pořádku," ujišťovala jsem ho.
"Dobrá, vrátíme se, dáme se do pořádku a pak se ji vydáme hledat všichni," souhlasil.
"Měli bychom jít rychle, jestli chcete, znám zkratku," usmála jsem se.
"Tak pojďme, veď mě," úsměv mi oplatil. On se na mě usmál! Zvláštní, ještě včera mě chtěl zabít…
Zkratka vedla přes malou mýtinku. Byla jsem přesvědčena, že je to dobrý plán, vzít to tudy, až do chvíle, kdy jsme na mýtinu přišli.
Elenor ležela na zemi, teď již v lidské podobě s probodnutým břichem. Okamžitě jsem se vrhla k ní a v duchu se modlila, aby žila. Zranění však bylo tak rozsáhlé, že musela zemřít jen pár minut potom, co jí ta zbraň zasáhla.
"Nechť najdeš místa v nebi, sestro," pokřižovala jsem se nad tělem a pohlédla na vůdce. Ruce si držel před obličejem, snad doufal, že je to jen zlí sen. Když je ale z obličeje sundal, viděla jsem, jak se v něm mísí smutek, strach a předváděná lhostejnost.
"Nechť najdeš místa v nebi," řekl a také se pokřižoval. Několik minut jsme mlčeli. Nakonec mi to ale nedalo a zeptala jsem se.
"Co uděláme s jejím tělem?"
"Předáme ho její rodině," odpověděl.
"A Lena?"
"U Melanie ji bude nejlépe," povzdechnul si.
"Jinou rodinu neměla, kdo bude jejím mstitelem?" musela jsem mu položit ještě jednu otázku.
"Nevíme kdo je vrah," pokrčil rameny.
"Necháme její smrt neposkvrněnou?" lekla jsem se.
"Jistě, že ne! Někdo zabil naši sestru, za to bude pykat! Určím někoho, kdo půjde tvrdě po vrahovi, a dostane ho!" rozkřičel se.
"Nabízím se," řekla jsem.
"Co prosím?" nechápal.
"Řekla jsem, že se nabízím. Pomstím Elenořinu smrt," zopakovala jsem mu to.
"Jsi si jistá, Amando? Zavázat se k pomstě je obtížný úkol," zatvářil se starostlivě.
"Už jsem ho jednou zvládla, pamatujete?" připomněla jsem mu.
"Ano, pamatuji, tvůj bratr byl můj dobrý přítel. Dobrá tedy, pomsti smrt naší sestry! Nechť ti síla smečky pomůže, protože smečka..." dotknul se mého ramene.
"...smečka je všechno," doplnila jsem ho. Vůdce tedy vzal tělo a mohli jsme jít konečně domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama