Chceš uskutečnit své sny? PROBUĎ SE!

19. Pohled Emily

12. prosince 2012 v 18:06 | Lucy |  2. Díl- Procitnutí
Příjezd do Berry Baru byl vážně velkolepý. Nikdy bych neřekla, že dokáže během měsíce udělat s opuštěné budovy, poměrně pěkný diskotékový klub. Tak mě napadlo, že bych měla přepočítat peníze v královské pokladnici, protože jestli se něco ztratilo…
"Emily!" vítal mě Berry už z dálky.
"Berry!" zamávala jsem mu a nechala ho, ať mi pomůže slézt s koně.
"Sluší ti to, strašně moc, doufám, že se budeš skvěle bavit," políbili jsme se na tváře.
"Děkuju, je to tu opravdu pěkné…kde jsi vzal peníze na přestavbu?" podezírala jsem ho.
"Kde se dalo, kde se dalo. Ale neboj, do královské kasy jsem nesáhl…moc," znervózněl.
"Kolik sis vzal?" povzdechla jsem si.
"Vlastně jen pár tisíc na …"
"Berry! Já nejsem banka a ty nemůžeš čerpat z peněz, které patří království!" zaječela jsem.
"Hele neboj, mám tak předražený jídelní a hlavně nápojový lístek, že ti to ještě dnes večer vrátím. A ty máš všechno jídlo i pití zdarma, souhlas?" zamrkal.
"Zbývá mi snad něco jiného? Ale tohle je naposled, je ti to jasné?" podívala jsem se na něj vražedným pohledem.
"Ano jasnosti," přikývl.
"To je teď jedno, půjdeme dovnitř?" zeptala jsem se.
"Jasně, párty je v plném proudu!" zajásal. Prošli jsme po červeném koberci, kolem "vyhazovačů" až dovnitř. Hrozně mě překvapilo, jak luxusně to tam vypadá. Berry si najal desítky kouzelnic, které stáli u stěn, a v rukách svíraly barevné koule energie, které obvykle slouží na zabíjení nepřátel, dnes zde zářily všemi barvami a osvětlovali celou místnost, takže nebylo potřeba svíček. Celá budova, která kdysi sloužila jako sklad uhlí, dokud se zde ještě těžilo, měla jedno patro, ve kterém, měl Berry kancelář, a jak jsem se později dozvěděla i svoje obydlí, a také přízemí, ve kterém jsme se právě nacházeli. Bylo vkusně rozděleno obřím akváriem na dvě části. V jedné bylo pódium, na kterém nyní stál Thomas a hrál na kytaru a zpíval svou novou píseň, která byla šňůrou nabitou kouzelnickou energií napojena na velké rozhlasové trubky, takže hudba byla slyšet úplně všude. Tento důmyslný vynález funguje už pár let, ale je strašně drahé, nechat ho namontovat, proto mě znovu překvapilo, kde Berry vzal ty peníze. Kolem pódia byla obrovská skleněná taneční plocha, pod kterou se blyštila stříbrná taneční podlaha. V druhé části, byl bar, za kterým stálo asi pět dívek ve stejných šatech s vysoko vyčesaným culíkem a nabízeli hostům předražené víno. Naproti baru byla restaurace s jídlem, které se dělalo v kuchyni, která byla vedle v místnosti, kterou nechal Berry přistavit. Kolem bylo spousta stolků, u kterých seděli mí přátelé, ale i neznámí lidé.
"Líbí se ti tu?" zeptal se Berry, když vyděl můj překvapený výraz.
"Kde jsi na to vzal? A popravdě!" zavrčela jsem.
"Em, já vím, ž to vypadá, že jsem tady do toho vrazil miliardy, ale s většinou mi pomohli přátelé. Ta stříbrná podlaha je jen šedá barva se třpytkami, kterou mi namíchala Becky. Jediné za co bylo třeba zaplatit, bylo za beton, který mi načerno přivezli z Nortlandu. Celou tuhle budovu mi natírali Matt s Johnem za pár drobných, co sem měl v kapse. Ten rozvod muziky, mi vlastně udělala Polyhymnia. Vše vymyslela a já si jen najal dvacet chlapů, co to sem přitloukli. Je to jen plech, nic víc. Všechno osvětlení a barevné efekty udělala Ania s Lukem, Chris udělal to připojení k hudebním nástrojům. Celou grafiku a návrh jak to zde bude vypadat vytvořil Billy. Za postavení toho baru a restaurace jsem sice dal pár tisíc, ale to ti všechno vrátím. Personál, jsem si najal skoro zadarmo…ne vážně, ti lidi nevědí, kolik by dostali kdekoliv jinde, což je ale plus pro mě. Věříš mi?" zeptal se.
"Teda…vypadá to tady vážně skvěle, na to, že to všechno dělali amatéři," řekla jsem překvapeně.
"Já vím a sem na to náležitě pyšný! Ale budu muset ještě něco zařídit. O půlnoci tu má být světelná show a já to musím připravit. Zatím si dej něco k jídlu nebo k pití. Nebo si jdi zatancovat, či si povykládat s ostatníma, jak se jim tady líbí. Do tří hodin jsem zpět!" zamával mi a odběhl. Super, takže jsem bez partnera! Objednala jsem si jedno pití, co sice nevím co je, ale docela mi to chutnalo a rozhlédla se kolem, jestli nenajdu někoho, s kým bych si mohla podívat. Hledala jsem v davu a oči mi padli na jednu jedinou osobu. Matt. Chtěla jsem běžet za ním, vtom jsem si ale všimla, že si vede za ruku nějakou vílu. Snažila jsem se rozpoznat kdo to je, ale nešlo mi to, protože měla přes obličej plesovou masku. V tu chvíli jsem zahlédla ale její oči. Černé oči, ze kterých přímo sálala nenávist.
"Sakra!" bouchla jsem do stolu, protože jsem si uvědomila, kdo to je. Caroline.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama