Chceš uskutečnit své sny? PROBUĎ SE!

7. Pohled Amandy

19. listopadu 2012 v 13:13 | Lucy |  2. Díl- Procitnutí
Seděla jsem a čekala, až promluví náš nový vůdce. Popravdě, jsem nečekala, že to vážně dokáže. Jeho otec byl sice velmi mocný vůdce, ale nikdy by se neodhodlal, vztáhnou ruku na královskou rodinu. Sice nás všechny vystavil neuvěřitelnému nebezpečí, ale na druhou stranu, jestli vyjde jeho plán, dostane nás na vrchol. Náš vůdce, se postavil a všichni okamžitě zmlkli.
"Bratři a sestry, vítám vás na zasedání smečky, 'Stříbrný měsíc'. Svolal jsem vás, abychom projednali skutečnost, že princezna bude během několika dní korunována a my musíme začít jednat. Má někdo nějaké návrhy?" rozhlédl se vůdce po nás všech. Bez ostychu jsem zdvihla ruku.
"Ano Amando, poslouchám tě," vyzval mě, abych mluvil.
"Myslím, že by ses měl vydat za budoucí královnou ty sám," řekla jsem rozhodně.
"Proč? Vystavil jsem se už neuvěřitelnému nebezpečí, doufal jsem, že to nyní převezme někdo jiný. Musím se teď věnovat jiným věcem, jako třeba navázat kontakt se smečkou Šedých vlků a dohodnout se s Křídli noci, o lovícím území. Není možné, abychom se dělili o jednu vesnici s nějakými upíry!" praštil pěstí do dřevěného stolu.
"Nerozčiluj se, ale tohle může udělat kdokoliv, ale jen ty můžeš promluvit s princeznou, kvůli tvým citům…" začala jsem mluvit, ale přerušilo mě další bouchnutí do stolu.
"Můj osobní vztah k princezně Emily, zde nebudeme řešit!" zařval.
"Omlouvám se, ale i kdybychom tuto skutečnost opominuli, měl bys napravit svou chybu…"
V tu chvíli se prudce zvedl a rychle kráčel směrem ke mně. Vytušila jsem, že bych se měla bát. Popadl mě pod krkem a zdvihnul nad zem.
"Ty malé drzé štěně!" pomalu mě dusil.
"Pane, nehodilo by se, kdyby, jste zabil tuto dívku. Vždyť jste sám řekl, že je to ještě štěně!" zastal se mne Damien.
"Tím spíš mi nemá co mluvit do mých rozhodnutí!" pustil mě. Začala jsem si masírovat bolavý krk.
"Nechci nic namítat, ale v jistých věcech má pravdu. Jen a pouze vy, můžete přesvědčit princeznu, stejně jako vy jste nechal všechny důležité věci na zámku. To bylo velmi neuvážlivé!" řekl Theodor.
"Ty buď taky zticha! Přiznávám svou chybu, pohár jsem měl vzít s sebou, ale tu knihu jsem tam nenechal já, ale Gabriel!" naštval se.
"Gabriel si svůj trest odpykal!" vpadnul mu do řeči Baltazar, Gabrielův bratr.
"Říkám snad, že ho chci ještě trestat? Je mi líto, že nemůže chodit, ale to už není moje věc. Já mu zadal za trest úkol ukrást dvacet ovcí, což splnil, takže mě už nezajímá, že ho ten pasáček seknul do šlachy. Sám jsem mu nohu sešil, takže do měsíce bude moct znovu běhat. Prozatím doufám, že je v klidu," podíval se na Baltazara přísným pohledem.
"Ano, vůdce," přikývl a Baltazar a posadil se.
"Takže zpět k tématu. Dobře, půjdu na zámek sám, v době mé nepřítomnosti dávám plnou moc Damienovi," ukázal na mého zachránce. Musím mu poděkovat, protože kdyby se mě nezastal, vůdce by mě nejspíše zabil.
"Děkuji, pane, nezklamu vás," poklonil se.
"To doufám! Vždy noc před úplňkem k vám přijdu, abych rozdal pokyny. O všem co se stane, mě budeš informovat pomocí dopisů, je ti to jasné?" zeptal se.
"Ano, pane," přikývl.
"V tom případě se můžu připravit. Do příštího úplňku půjdu na zámek a vše potřebné zařídím. Elenora? Melanie?" obrátil se na neobyčejně krásná dvojčata. Jejich vzhled jsem jim vždy záviděla.
"Co si přejete, pane?" zašvitořila Elenora.
"Jsem unavený a mám namožený krk. Chci, abyste mě doprovodili domů a postarali jste se o mě," pousmál se.
"Jak si přejete," kousla se do rtu Melanie a obě se zachichotali. Nenávidím takovéto dívky, které udělají cokoliv, aby se vetřeli do přízně slavných. To už se ale každá zavěsila na jednu jeho ruku a odešli s ním. Pomalu jsem vstala ze země a vydala se domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dennys Dennys | Web | 5. ledna 2013 v 23:17 | Reagovat

Jaký vztah k princezně Emily?

2 Lucy Lucy | 6. ledna 2013 v 9:13 | Reagovat

čti dál, dozvíš se to ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama