Chceš uskutečnit své sny? PROBUĎ SE!

Červenec 2012

2. Pohled Diany

31. července 2012 v 17:04 | Lucy |  1. Díl- Až vyrostu budu královnou!
Zůstala jsem stát jako solný sloup. Moje kamarádka je princezna.
"Hodina skončila," řekla Krákalová (učitelka numidyky) a odešla ze třídy. Kdyby to udělala kdykoliv jindy, všichni by začaly křičet a běhat po třídě. Ale teď se nikdo ani nepohnul. Jen Matt vyběhnul ze třídy a John pochopitelně za ním. Ach jo, nemůže si taky jednou místo Matta všímat mě? Na rameni jsem ucítila nepříjemné štípnutí.
"Michelle, jsi normální?" zaječela jsem na ni.
"Promiň, jenom zkouším jestli se mi to nezdá," usmála se. Jak se může teď smát?
"Štípej si někoho jinýho!" obořila jsem se na ni.
"Jestli se mi to nezdá, tak je to skvělí!" zamávala šťastně křídly.
"Co ti na tomhle přijde skvělího?" zeptala jsem se.
"Jestli je Lili princezna, tak se nastěhujeme k ní na zámek, dostaneme od ní krásný šaty..," básnila.
"Jestli je Lili princezna, tak se na nás vykašle a zapomene!" rozkřičela jsem se. Billy se rozbrečel. Asi jsem to s tou hlasitostí přehnala.
"To by Lili neudělala!" vzlikal.
"Lili ne, ale myslíš, že jí ten komoří nechá bavit se s náma? S lidma na takovíhle úrovni?"
Chtělo se mi brečet ale slzy nic nevyřeší.
"Spíš bychom měli řešit důležitější věci. Dokážete si představit, že ta ufňukaná Emily bude řídit zemi?" zeptala se nás Carol.
"Takhle o ní mluvit nebudeš," vrhla se na ni Polyhymnia. Caroline jí vrazila pěst do oka.
"Ty čůzo!" zařval na ni Cris a pomohl Poly vztát.
"Hele, co si to dovoluješ?" vrazil mu facku Alex. Nakonec jsme se rozdělili na dvě skupiny- ty co jsou s Emily a ti co jsou s Caroline. Já pochopitelně stála za Lili. Všichni jsme se rvaly jako psi, mě dokonce jedna holka vykloubila raneno. Rvačku ukončil až školník, který nás vyrazil ven. Tam jsme se rozešli domů. Ani jsem nedošla do naší ulice a už jsem potkala svého bratra.
"Pojď honem, musíme se podívat na průvod, zvolili novou královnu," chytnul mě za ruku a táhnul na náměstí.
"Já vím, zvolili Emily," řekla jsem mu.
"Hustý!" rozběhl se ještě rychleji.
Na náměstí bylo tisíce lidí, vyhlížejících slavnostní průvod. Nikde jsem ale nikoho neviděla.
"Už jedou!" vykřikl kdosi. A opravdu! Už z dálky byli vidět vojáci na jednorožcích, dechová kapela, dívky, které házeli na zem okvětní lístky a uprostřet toho všeho moje kamarádka princezna.
"Emily! Emily!" křičela jsem na ni a rvala se davem dopředu. Lili se usmívala a mávala lidem.
"Lili, tady jsem!" už jsem byla skoro u pojízdné plošiny na které stála.
"Diano!" zamávala mi. Rychle jsem skočila za ní. Pomohla mi vztát.
"Usmívej se a mávej," sykla mi do ucha.
"Jasně, princezno," udělala jsem co mi řekla. Najednou jsem ale ucítila jak mě někdo popadl za cop a schodil dolů.
"Fuj, ty špíno, prackama svýma si chceš sáhnout na princeznu?" zaslechla jsem a pak dostala pořádný kopanec do břicha. Dál už si nepamatuju nic.

1.Pohled Emily

29. července 2012 v 23:09 | Lucy |  1. Díl- Až vyrostu budu královnou!
Byl to den jako každý jiný. Ráno jsem uslyšela to otravné zakokrhání našeho kohouta, což mi připomnělo, že máme povinnou školní docházku a já musím vstávat. Zajímalo by mě, kdo takovouhle hloupost vymyslel. Kdybych já byla královna, hned bych školu zrušila. Vyškrábala jsem se z postele a doklopýtala k zrcadlu. No, to zas vypadám! Natáhla jsem se po hřebenu a pokusila se rozčesat rozcuchané vlasy. Taky bych mohla jít jednou do školy trochu upravená. Vzala jsem si na sebe modré šaty, modré boty a vše doplnila modrými náramky. Pak jsem si to rozmyslela a všechno změnila na zelenou. Nakonec jsem nebyla spokojena ani s tímhle modelem a vzala si zase na sebe to, co jsem měla na sobě jako první. Kydla jsem si na obličej pořádnou vrstvu make-upu a vyšla ze svého pokoje. V jídelně jsem si sedla na židli a čekala, že mi rodiče něco naservírují přímo pod nos. To se ovšem nestalo. Že by už byli v práci?
"Lilííí!!! Máma tu nénííí!" zaslechla jsem křičet svou mladší sestru. Vzápětí se vyřítila ze dveří a padla mi kolem krku.
"Adel, nevyšiluj," pokárala jsem ji a šla do kuchyně připravit nám svačinu. Na nástěnce, kde si máma věší recepty, jsem našla vzkaz, psaný nejspíš hodně narychlo.
Museli jsme si s tatínkem někam skočit, ve spíži máte svačinu.
Ve spíži jsem doopravdy našla dva rohlíky se šunkou. Jeden jsem dala Adel a druhý jsem si zabalila do tašky.
"Ségra, zvládneš dojít do školy sama?" zeptala jsem se jí.
"Csss, no jasně," řekla uraženě.
"Rozhlídnout, když půjdeš po silnici, nebavit se s cizíma lidma a můžeš vyrazit," vyšoupla jsem ji ze dveří i přes její námitky, že škola začíná až za půl hodiny.
Sama jsem si šla ještě lehnout. V noci jsem se moc nevyspala. V poslední době mám takové divné sny. Nejčastěji v nich vidím padat malého kentaura z útesu. Trochu mi připomíná Johna, mého spolužáka. On je kentaur. Sedí vedle Diany, mé nejlepší kamarádky. Myslím, že se Dianě líbí. Vůbec ji nechápu. Ona jakožto čistokrevná elfka si může z kluků vybírat, ale jí se líbí jenom ten polokůň. Převrátila jsem se na bok. Najednou jsem neležela na své posteli, ale utíkala lesem. Zastavila jsem se až nad hlubokou propastí. Byla to stejná propast jako ta, kam spadl malý kentauří chlapeček. Za mnou se pohnulo křoví. Pomalu jsem se otočila, spatřila rudě svítící oči a... probudila se. Celá zpocená jsem si utřela čelo a podívala se na hodiny. Ale ne! Za pět minut zvoní na hodinu! Popadla jsem tašku a rychlostí blesku se hnala z domu do té mučírny.
I když jsem měla obrovské spoždění, vpadla jsem do třídy bez učitele. Moji spolužáci právě hráli hru zvířecí zvuky, takže by si člověk myslel, že je spíš v zoo. Rychle jsem se posadila vedle svého souseda Billyho, který si právě hrál s šípem, který natřel na růžovo.
"Čau, kde je úča?" zeptala jsem se ho.
"Úča nepřišla," pokrčil rameny.
"A proč je ten šíp růžovej?"
"Protože růžová je in," vysvětlil mi. Billy byl vždycky trochu zženštilej. Nosil dlouhé bloňďaté vlasy a jeho nejoblíbenějšími barvami byla světle modrá a růžová. Taky se víc bavil s holkama.
"Ještě tam můžeš udělat kytičky," navrhla jsem mu. Můj nápad se mu ale moc nelíbil.
"Ty vůbec nečteš módní časopisy! Hitem měsíce jsou puntíky," ukázal na svou světlounce modrou košili, kterou pošil bílými puntíky.
"Jo tak to promiň, tak si tam udělej tečky," protočila jsem oči a šla za Dianou, která se jako jedna z mála nezúčastnila té dětinské hry.
"Ahoj," pozdravila jsem ji.
"Ahoj, kdes byla tak dlouho? Na, vyzkoušej mě z numidyky, dneska máme psát test," podala mi svůj sešit.
"Sakra, já se neučila!" vzala jsem jí ho z ruky a dívala se na písmena, která mi nedávala smysl.
"Tak jak se řekne, omeleta?" zeptala jsem se.
"Bzryrgn," odpověděla bezchybně. Jak jen si je to schopna zapamatovat? Zkusila jsem ještě dalších pár slovíček a všechny mi byla schopna vyhláskovat. Otráveně jsem položila sešit na lavici a představila si učitelku, jak mi píše do žákovské obrovskou kuli. Nemohlo by se něco stát, abychom se dnes neučili? Třeba by mohla učitelka onemocnět. Nebo vůbec nepřijít. Nejspíš teď mají nějakou poradu a ta by se mohla protáhnout až do třetí hodiny kdy test máme psát. Najednu mně někdo přikryl oči. Nemusela jsem ani moc přemýšlet, kdo to je.
"Michelle," povzdychla jsem si a sundala si z očí její ruce.
"Jakto, že mě vždycky poznáš?" zafňukala moje kamarádka sudička.
"To je jednoduché, nikdo jiný, tak hloupý fórky nedělá," zasmála jsem se. Podívala jsem se na Dianu. Nějak podezřele se usmívala. Otočila jsem se a pochopila proč. Za námi stál John, který vláčel za ruku Matta.
"Ahoj," zamrkala na Johna Diana, ale ten očividně nejevil zájem.
"Ahoj Lili! Tady Matt s tebou chce mluvit," popostrčil Matta před sebe. V břiše mě začali šimrat motýlci. Jestli je tady nějákej pěknej kluk tak je to Matt..
"Já jsem ti chtěl jenom říct, že ehm, mám na ruce stejně prstů jako na noze," řekl mi.
"Jo, já taky," řekla jsem nezaujatě. Čekala jsem něco lepšího. John mu něco zasičel do ucha a odtáhnul ho pryč. Co to jako mělo znamenat? Dělá si ze mě srandu?
Do třídy vletěla učitelka v podobě sovy (je to zvěromág). Rychle jsem se vrátila do své lavice, stejně jako zbytek třídy a postavila se. Učitelka nabrala lidské podoby a řekla nám ať se posadíme. Ve tváři měla pochmurný víraz. Něco se stalo.
"Královna zemřela," polkla učitelka. Všichni zmlkli. Nikdo se neodvážil ani pípnout. I když se nezajímám o polityku, pochopila jsem, že tohle bude docela problém. Královna neměla dceru ani syna, dokonce ani manžela. Taky byla jedináček.
"A co bude dál?" ozvalo se do ticha. Byla to kouzelnice Ania.
"Oznámily nám, že dědic je. Prý je to nějáká třináctiletá dívka, jako vy, ale já tomu moc nevěřím," zavrtěla učitelka hlavou.
"Já slyšela, že je to pravda. A že ona neví, že je princezna," přihlásila se Elena, zvonková víla.
"Jo, prý normálně chodí do školy," přidal se Chris.
"Takže to může být i někdo z nás," napadlo Flover. Všichni jsme se na sebe zmateně podívali.
"To je hloupost," řekla jsem potichu sama sobě. Ale zázraky se prostě občas dějí.

Celou hodinu jsme se museli modlit za naší zesnulou královnu. Jasně, je mi jí líto ale není to přehnané? Z druhé hodiny taky nic nebylo. Už se blížila třetí. Doufám, že ten test psát nebudeme, nechci dostet zase špatnou známku. Do třídy vztoupila učitelka. Je to stará, ošklivá a hrbatá čarodějnice.
"Posaďte se miláčkové, dejte si mezi sebe hromádky, napíšeme si testík," zakrákala. Ale ne!
"Billy, umíš to?" zašeptala jsem.
"Mám tahák," zamával s malým papírkem.
"Když mi budeš radit, dám ti svou svačinu," začala jsem s uplácením.
"Tak jo," přikývnul. Super, nedostanu pětku a ještě se zbavím svačiny! Učitelka nám rozdala papírky a začala dyktovat slovíčka.
"Omeleta..."
No, to je to co zrovna nevím.
"Billy!" šťouchla jsem do něj.
"Já si napsal jinou lekci!" zafňukal. Tak teď by se musel stát doopravdy zázrak.
Něškdo zaklepal na dveře.
"Kdo nás tu ruší při testíku!" otvírala učitelka dveře. Když ale otevřela, pusa jí spadla dolů. Do třídy vztoupily tři stylově oblečení muži. Všichni se dívaly do třídy, jako by někoho hledali. Náhle jeden z nich vykřikl.
"To je ona!" ukázal na mě.
"Já?" nechápala jsem co pomě chtějí.
"Slečno, já jsem královský komoří a vy pojedete s námi," hluboce se uklonil a podal mi ruku.
"Proč?" zeptala jsem se nedůvěřivě. Komoří vyndal s kapsi obrázek a ukázal na malou holčičku, asi dvou letou. Ten obrázek jsem už někde vyděla.
"Jste to vy?"
"Ano, ten obrázek máme v albu, jak jste ho získal?" vytrhla jsem mu ho z ruky. Postupně z kapsi vytahal asi 15 obrázků na kterých jsem byla já.
"Vaše matka a váš otec je ráno přinesli k nám na hrad, princezno Emily," zandal je zpět do kapsy.
Moji spolužáci okamžitě klekli na zem. Princezno... to není možné.
Já nemůžu být princezna. Než jsem se ale vzpamatovala, seděla jsem v kočáře a jela na Ekvalius. Odtáhli mě pryč od přátal a budou po mě chtít strašné věci. Donutí mě chodit na soudy, hrát na různé hudební nástroje, pořát se usmívat, jíst pávy... ale správný optimista ve všem hledá něco dobrého. Třeba to, že si dneska rozhodně tu písemku z numidyky nenapíšu.

Prolog

29. července 2012 v 16:55 | Lucy |  1. Díl- Až vyrostu budu královnou!
Emily seděla na průzračném mraku a dívala se dolů na zemi, na které ještě před chvíli žila. Nedokázala pochopit, jak její přítel mohl zvládnout něco takového. Jak mohl zničit její zemi. Zemi, které vládla. Nejradši by mu dala pohlavek a asi by to i udělala, kdyby bylo její nehmotné tělo něčeho takového schopno. Z očí se jí začali řinout vodopády slz, které dopadali dolů, pod ni a měnily se v životodárný déšť.
"Slzy ti už nepomůžou," povzdechla si její nejlepší kamarádka Diana.
"Nemůže královna plakat pro svou zemi? Je zničená," zavzlykala. Pohled na velkou modrozelenou kouli ji deprimoval. Kam zmizeli krásné útesy? Co se stalo s ostrovy plující ladně vzduchem? Všechno bylo zničeno…
"Lili, nebreč, my přeci žijeme dál," pokoušel se ji povzbudit její manžel.
"Ne Matte! Nežijeme, jsme mrtví!" rozkřičela se a utíkala od nich. Moc ji rozrušovali. Při běhu míjela své mrtvé přátele, rodiče, sestru a své dvě mladé dcery.
Nikdo z nich tady nemá co dělat, všichni mají žít, pomyslela si. Běžela ještě dlouho, doufajíc, že narazí alespoň na nějaký strom, či snad uvidí jakési zvířátko, které by mohla pohladit. Něco, co by ji potěšilo a dodalo naději. Všude však byli jen samé mraky, nic jiného. Žádné stromy ani keře, nikde netekla řeka, ani zpěv ptáků nebylo slyšet.
Copak tohle je nějaký život?
"Emily? Jsi to vážně ty?" zaslechla za sebou známý hlas.
"Liame," zasyčela. On byl poslední, koho by chtěla vidět.
"Pane bože, ty jsi mrtvá! Co se ti stalo?" zalapal by po dechu, kdyby snad mohl dýchat.
"Chceš to vážně vědět? Můj dementní přítel zničil svět," řekla vztekle.
"To mi je líto, přežil někdo?" zeptal se starostlivě.
"Jo, Adam a asi možná Eva, jinak nikdo," zamrkala, aby se jí znovu nespustily slzy.
"Adam je ten malej špunt co ho máš s tím blbem?" přemýšlel jak Liliin syn asi teď vypadá. Naposledy ho viděl jako blonďaté, asi roční dítě, jak pevně svírá plyšového draka. Tehdy to bylo roztomilé miminko, ale od té doby, uplynula již řada let.
"Ten 'malý špunt' je již plnoletý člověk a prosila bych tě, abys mluvil slušně o mém manželovi!" zlobila se. Nechtěla vzpomínat na časy, kdy se ti dva málem navzájem zabili. A už vůbec nechtěla vzpomínat, jak Matt Liama zabil doopravdy…
"Promiň, ale je ti jasné, že ten…ehm, Matt si brzy vzpomene na svůj poslední pobyt zde," rozmáchl rukama, aby jí naznačil, že myslí nebe.
Ne! lekla se Emily.
"Lžeš! Nevěřím ti, už tolikrát si mi lhal," zavrtěla hlavou. Utvářila si tím falešné naděje.
Liam je lhář. Vždycky lhal. Vždycky bude lhát. Lže i teď. Matt na to zapomněl a nikdy si již nevzpomene, ujišťovala se.
"Zas tak často jsem ti nelhal," bránil se.
"Lhal jsi mi s tím kdo, nebo spíš co, jsi! Lhal jsi mi o tom, co jsi udělal! Lhal jsi mi, že máme děti," začala mu připomínat, čím vším jí ublížil.
"Hej, zlato, brzdi! S tím kdo jsem, jsem ti nelhal, jenom jsem ti něco málo zatajil. Jasně, že jsem ti neřekl, co jsem udělal, ale kdo by se chlubil, že je vrah? A s těmi dětmi, to bylo jenom proto, abys mě milovala," vysvětloval.
"Ještě řekni, že ti nešlo pouze o trůn," zasmála se. Byl to zřejmě ten nejironičtější smích, jaký si jen kdo dokáže představit.
"Jistě, že ne! Miloval jsem tě, i když si byla jenom obyčejná holka, co krmila slepice!" vykřiknul.
"Musíš mi lhát i teď? Vždyť už o nic nejde," zaprosila. Z očí se jí znovu začali kutálet slzy.
"Nelžu ti, Lili, už jsem lhal dost, teď už bude jenom pravda, ano?" podíval se jí zhluboka do očí.
"Nevěřím ti, kdybys mě miloval, neudělal bys to," odvrátila pohled.
"Kdybych to neudělal, ani bychom se neznali!" rozhodil rukama.
"I když jsme se zasnoubili, dělal jsi špatné věci. Proč?" potlačovala slzy.
"Bylo to nutné, jinak bych byl navždy až ten druhý. Až za Mattem," ušklíbnul se.
"Vždycky jsi byl až za Mattem!" obořila se na něj.
"I když tě odkopnul? Když místo toho, aby se staral o své dítě, odešel za tvou sokyní? I v tu dobu jsi milovala Matta víc než mě?" zeptal se jí.
"Vzhledem k tomu, že jsem tě nikdy doopravdy nemilovala..."
"Ale milovala," hádal se s ní.
"Nemilovala, ty jsi mi nahrál jenom do hlavy myšlenku, že tě miluju a tohle já za upřímnou lásku nepovažuju," urazila se.
"Jo? A kdo mi nosil na hrob kytky a zapaloval svíčky, když jsem umřel? Nemysli si, že to nevím," zamračil se. Celé roky pozoroval Emily, jak pláče nad jeho tělem a byl vlastně šťastný. Věděl, že ho má stále ráda, i když už s ní není. Jenže pak k jeho hrobu chodit přestala.
"Nemám ráda, když jsou hroby neupravené," řekla Emily první výmluvu, která ji napadla.
"Ale já vůbec neměl být pohřben, byl jsem vyvrženec, násilník a vrah," připomenul jí. Emily mlčela. Na tohle neměla argumenty.
"Kdopak vzal moje tělo a dal ho tajně pohřbít?" usmál se.
"Jsi takový nevděčník!" otočila se a odešla zpět ke svým přátelům. Ještě slyšela, jak na ni křičí: "On si vzpomene!"
Mezi jejími přáteli ji ovšem nečekalo nic milého. Všichni na ni vrhali podivné pohledy. Nechápala, co se stalo, i když něco tušila. Pochopila to až, když uviděla Matta. Měl opuchlé oči a byl rudý v obličeji.
"Emily, jak jsi jen mohla!" křičel na ni. Zamrazilo ji v zádech. Liam měl pravdu, vzpomněl si.
"Lili!?! Je to pravda?" zeptala se jí vážně Diana. Neodpovídala, aby jí nemusela lhát.
"To, že jsi měla vztah s nepřítelem, to tady všichni víme. Ale že jsi s ním měla děti, to je podraz největší!" přikryl si obličej dlaněmi.
"Neměla!" bránila se.
"Vzpomněl jsem si, řekla jsi to!"
"Ano, to jsem řekla, protože jsem si to tehdy myslela. Ale teď už vím, že žádné děti s ním nemám!" snažila se mu to vysvětlit.
"Emily, posloucháš se? Nevíš, kolik máš dětí? Vždyť jsi je porodila!" přidala se Diana.
"Vím, sakra! Mám syna Adama a dcery Markétu s Šárkou. A taky Evangelis, i když tu jsem neporodila. Žádné jiné děti nemám," řekla.
"Máš!" vykřiknul Matt.
"Nemá!" postavil se před ní Jack.
"Co ty o tom můžeš vědět?" zeptal se ho Matt naštvaně.
A teď to praskne. Celé Lilino tajemství budou vědět úplně všichni, včetně její nejmladší dcery, která je s Jackem zasnoubená.
"Docela dost," ušklíbl se," jsem totiž Liamův syn."
Všem co slyšeli, zůstala pusa otevřená do kořán. Z sirotků, co pomáhali opuštěným dětem, se vyklubaly děti vraha.
Angela se kousla do rtu. Bratr jí přeci slíbil, že to nikomu neřeknou! A hlavně, že se to nikdy, ale opravdu nikdy, nedozví Šárka. Ta se teď rozbrečela.
"Takže jsi můj bratr!" vykřikla a začala si sundávat s prstu zlatý snubní prstýnek. Udělalo se jí špatně z představy, že má v sobě dítě svého bratra.
"Nejsem! To, že je Liam můj táta přeci hned neznamená, že Emily je moje máma," namítl. Už ho z toho všeho začala bolet hlava.
"To nechápu! Takže Lili, máš s Liamem děti nebo ne?" zeptal se Emily její kamarád Billy.
"Jasně, že ne! Už se vám to tady snažím vysvětlit půl hodiny!" povzdechla si. Nečekala, že po smrti bude muset řešit něco takového.
"Ale vždyť jsi říkala, že jo," poškrabal se na hlavě Matt.
"Ehm, já vám do toho nechci mluvit, ale možná bychom měli začít od začátku," uslyšeli za zády někoho.
Hlavně ať to není ten, co si myslím, říkali si všichni a s hrůzou se otáčeli. Jenom Emily věděla stoprocentně, že je to on. Věděla, že jim nedá nikdy pokoj, ani po smrti.
"Ahoj tati," povzdechnul si Jack.
"Před chvílí, jsem měl rozhovor tady s Lili a mám pocit, že jí taky pár věcí uniká," usmál se na ni. Jen protočila oči. Bylo jí jasné, že si nenechá takovou událost, jako je její ponížení, ujít.
"Jak to sakra myslíš?" dala si Diana ruce v bok. Nenáviděla Liama více než kdo jiný. I více než Matt.
"Hele, teď když jsme tady, tak si všichni pamatujeme na každý okamžik našeho života. Prostě si to všechno řekneme!" usmál se.
"Takže teď ti máme povídat o našem životě?" zeptal se Matt.
"Ano, jestli se chcete dozvědět, jak se tohle všechno stalo. Pravdu tady víme jenom já, Lilinka a ty dva co mi říkají tati," ohrnul nos při pohledu na své děti.
"Já ti tati neříkám," zamračila se Angela.
"No a já ti zase neříkám dcerunko. Vidím tě podruhé v životě a myslím, že jsi hodně nepovedené dítě," odplivnul si.
"To odvoláš, jinak..," zavrčel na něj Jack.
"Jinak, co? Pokoušeš mě?" zasmál se.
"Liame!" okřikla ho Emily.
"Ano, má královno?" lehce sklonil hlavu.
"Drž hubu," řekla s královskou elegancí.
"Vaše přání je mým rozkazem," uklonil se, ale stejnak pokračoval ve svém vypravování.
"Takže kdo chce vědět pravdu, ať zvedne ruku!"
Postupně se zvedly všechny ruce. I ta Dianina, o které by si Lili nemyslela, že to udělá. Ale mohla si za to sama. Nakonec, jen aby odlehčila situaci, zvedla ruku také.
"Skvěle, ale pár důležitých postav nám tu chybí. Carol?" zvolal. Lusknutím prstů se před Emily objevila její úhlavní nepřítelkyně.
"Lili! To je ale doba co jsme se neviděli! Pořád se na mě zlobíš? Já na tebe ano, bylo od tebe ošklivé, že jsi mě zabila," ukázala si průhlednými prsty na díru ve svém srdci.
"Kdo ještě? Caty? Amando? Vyjmenovávat všechny, co zemřeli, to by bylo na dlouho. Prosím prostě všechny, aby sem přišli!" zatleskal a před nimi stálo hned několik duchů.
"Liame, to přeci nemyslíš vážně!" zadupala Lili.
"A už nám chybí jenom dvě docela podstatné postavy a to Adam a ta druhá," zapřemýšlel nad tím jménem.
"Ty sem ale nedostaneš, jsou živí," namítla Diana.
"Nepoučuj, já umím všechno," řekl naštvaně a udělal něco nevídaného. Jediným pohybem ruky přenesl Adama a Evangelis mezi ně. Emily se hned lekla.
"Ty jsi je zabil!" rozkřičela se.
"Nezabil, jenom jsem je sem přenesl, aby doplnili svoje zážitky. Budou tu chvilku s námi a pak je pošlu zase zpět dolů, tam se probudí a nebudou si nic pamatovat. Jsem totiž fakt borec. Hádej, Lili, kolikrát jsem sem přenesl tebe! A vůbec si to nepamatuješ… nebo teď už možná jo," pousmál se Liam.
"Kdybys už nebyl mrtvý, zabiju tě," zavrčela.
"Mami? Kde to jako jsem?" podivil se Adam. Emily tušila, že se zase rozbrečí a nebude schopna svému synovi říct, že jsou všichni mrtví a přežil jenom on a Evangelis, dívka se kterou už asi pět let nepromluvil.
"Co se stalo? Proč jsi tak průsvitná, mami?" zeptala se jí její nevlastní dcera Eva. Pomalu k ní natahovala ruku.
"Andílku, tohle nedělej," snažila se jí zastavit, ale to už prostrčila ruku skrz na skrz jejím tělem. Eva vyděšeně vykřikla.
"Sednout, neptat se, nedotýkat se a hlavně doplňovat své zážitky. To platí pro všechny, uděláme si takový debatní kroužek. Lili začínáš," kývnul na ni.
"A co mám říkat?" zeptala se.
"To je jednoduché, přeci jak jsi se vlastně stala královnou!" pobídnul ji. Emily si povzdechla.
To jako chce probírat život nás všech až do dneška? pousmála se. Vždyť naše osudy se vejdou na knihu! Neváhala však a začala...

Hrabě Matyas

29. července 2012 v 12:41 | Lucy |  Postavy
Jméno: Matyas
Druh: skřítek
Povolání: pašerák drog
Vzhled: velmi drobný, plnošthlí, tmavé vlasy a vousy
Povaha: veselý
Oblíbená činost: návštěva párty
Oblíbená barva: zelená
Oblíbené jídlo: houbičky
Domácí mazlíček: žádný- nesnáší zvířata
Rodina:
manželka- Elena
dcera- Rose
syn- Ross
Nejlepší přátelé: Samon

Hraběnka Elena

28. července 2012 v 21:17 | Lucy |  Postavy
Jméno: Elena
Druh: zvonková víla
Povolání: zahradnice
Vzhled: velmi drobná, blond vlasy, průsvitná křídla
Povaha: přátelská, tichá
Oblíbená činost: létání
Oblíbená barva: všechny barvy duhy
Oblíbené jídlo: nektar
Domácí mazlíček: motýl Batter
Rodina:
manžel- Matyas
dcera- Rose
syn- Ross
Nejlepší přátelé: Ania, Flower

Hraběnka Flower

28. července 2012 v 21:01 | Lucy |  Postavy
Jméno: Fleur Veronica Judy, přezdívka Flower
Druh: trakérka Talent: květiny
Povolání: květinářka
Vzhled: hnědovlasá, vysoká
Povaha: veselá, stydlivá
Oblíbená činost: sterání se o květiny, jízda na koni
Oblíbená barva: zlatá
Oblíbené jídlo: maso-nesmí jíst NIC roztliného původu
Domácí mazlíček: klisna Stefany
Rodina:
svobodná, bezdětná, jedináček...:(
Nejlepší přátelé: Elena, Ania

Hraběnka Narcisa

28. července 2012 v 20:44 | Lucy |  Postavy
Jméno: Narcisa Valerie Hollie
Druh: trakérka Talent: šití
Povolání: módní návrhářka(první série), tanečnice(druhá série)
Vzhled: tmavovlasá, velmi štíhlá
Povaha: ubreptaná, otravná, ne moc chytrá
Oblíbená činost: drbání s Adel
Oblíbená barva: růžová
Oblíbené jídlo: makrobiotyka
Domácí mazlíček: poník Titi
Rodina:
manžel- Gabriel
syn- Nicholas
bratr- Liam
švagrová- Diana
synovci- Odiseus, Perseus
neteře- Andromaché, Pandora
Nejlepší přátelé: Adelaide

Kouzelník Christofer

28. července 2012 v 20:33 | Lucy |  Postavy
Jméno: Christofer
Druh: kouzelník
Povolání: profesor, vědec
Vzhled: vysoký, tmavovlasí
Povaha: veselý, simpatický, zamyšlený
Oblíbená činost: hraní si se svou dcerou
Oblíbená barva: černá
Oblíbené jídlo: slané brambůrky
Domácí mazlíček: pes Harry
Rodina:
manželka- Polyhymnia
dcera- Euterpé
Nejlepší přítel: Luke

Můza Polyhymnia

28. července 2012 v 20:23 | Lucy |  Postavy
Jméno: Polyhymnia
Druh: můza
Povolání: učitelka hudební a výtvarné výchovy na ŠM
Vzhled: tmavovlasá, řecké šaty, vavřínový věnec
Povaha: milá, hudebně talentovaná
Oblíbená činost: dávání inspirace, zpěv, hra na všechny hudební nástroje
Oblíbená barva: zlatá
Oblíbené jídlo: olivy
Domácí mazlíček: kocour Sam
Rodina:
manžel- Christofr
dcera- Euterpé
Nejlepší přátelé: Elena, Flower, Ania, Emily, Diana

Kouzelnice Ania

27. července 2012 v 22:54 | Lucy |  Postavy
Jméno: Ania
Druh: kouzelnice
Povolání: ředitelka ŠM
Vzhled: tmavovlasá, štíhlá, s brýlemi
Povaha: přísná(na děti), veselá(v soukromí)
Oblíbená činost: dávání poznámek a pětek
Oblíbená barva: fialová
Oblíbené jídlo: cokoliv, jen ne školní jídelna
Domácí mazlíček: kočka Sabina
Rodina:
manžel- Luke(prví série)
Nejlepší přátelé: Polyhymnia, Elena, Flower

Kouzelník Luke

27. července 2012 v 22:36 | Lucy |  Postavy
Jméno: Luke
Druh: kouzelník
Povolání: profesor a vynálezce
Vzhled: vysoký, tmavovlasí
Povaha: milý, přívětivý
Oblíbená činost: vynalézání
Oblíbená barva: zelená
Oblíbené jídlo: stejk
Domácí mazlíček: pes Aron
Rodina:
manželka- Ania(prví série)
registrovaný partner: Billy(druhá série)
Nejlepší přítel: Christofer

Hrabě Billy

27. července 2012 v 22:28 | Lucy |  Postavy
Jméno: Billy
Druh: trakér Talent: lukostřelba
Povolání: věrný sluha Adel(první série), dopravák(druhá série)
Vzhled: vysoký, hubený, dlouhé, vlnité, blond vlasy, roztomilý
Povaha: sladký
Oblíbená činost: uklízení, vaření, praní, ruční práce a péče o zvířata
Oblíbená barva: ružová
Oblíbené jídlo: jahodový dortík
Domácí mazlíček: kreveta Bobinka, králíček Lady Hopíková, akvarijní rybička Beťáček
Rodina:
manželka- Adelaide(prví série)
registrovaný partner: Luke(druhá série)
Nejlepší přítel: Emily

Princezna Adelaide

27. července 2012 v 22:02 | Lucy |  Postavy
Jméno: Adelaide Mirael Grace
Druh: kříženec elfky a křížence skřítka s trakérkou
Povolání: princezna na plný úvazek(první série), tanečnice(druhá série)
Vzhled: štíhlá, menší postava, vlnité blond vlasy, vírazné modré oči
Povaha: přátelská, trochu namyšlená parádnice
Oblíbená činost: jakýkoliv dívčí sport
Oblíbená barva: bledě modrá
Oblíbené jídlo: hrozny
Domácí mazlíček: kanárek Pírko
Rodina:
první manžel- Billy(první série)
druhý manžel- Berry(druhá série)
dcera- Claudia
matka- Mirael
otec- George
sestra- Emily
švagr- Matt
synovec- Adam
neteře- Markéta a Šárka
Nejlepší přítel: Narcisa

Obyvatelé

27. července 2012 v 18:48 | Lucy |  Jiné...
Trakéři- vypadají jako obyčejní lidé ale každý z nich má zvláštní talent, např. vždy strefí s lukem a šípi cíl, zvládnou ovlivnit jiné, umí uvařit léčivé pokrmy...
Elfové- od trakérů se liší pouze výraznýma špičatýma ušima. Elfky obvikle bývají krásnější než trakérky.
Víly- všechny mají barevná křídla. Dělí se na:
zvonkové víly- jsou velmi drobné
sudičky- normální velikost, problémi s přibíráním na váze
farianky- normální velikost, krásná křídla
Skřítkové- jsou malé velikosti, nosí štěstí. Ženy skřítků jsou většinou zvonkové víly.
Kouzelníci- jsou skvělí vynálezci, učitelé nebo právníci. Každý z nich používá vlastní kouzelnickou hůlku.
Čarodějové- velmi se snaží vyrovnat kouzelníkům ale většinou nadělají více škody než užitku
Přemožitelky- zvládnou skvěle stopovat a jsou v říši něco jako policie. Vyvinuli se z trakérek s talentem na boj
Upíři- dělí se na:
temné- zvládnou se ovládat, pijí krev jen od dárců ale přesto je nemůžeme počítat jako bytosti světla
ještě temnější- zabíjejí nevinné občany, jsou temnější než temní
Vlkodlaci- často se vydávají za trakéry, každý úplněk se mění na vlky. Silní vlkodlaci se mohou měnit každou noc. Ti co nechtějí ubližovat a jsou na straně světla pijí kouzelný lektvar, který v proměně zabrání.
Duchové- jsou to nehmotné bytosti živící se krví. Vycházejí v noci z hrobů a bloumají bez cíle po hřbitovech a lesích. Jsou manipulovatelní a připraveni plně sloužit osobě, která jim věnuje oběť.
Můzy- ač je jich doopravdy málo, dcery můz také patří mezi obyvatele Ekválie. Pouhým dotekem mohou dát ostatním inspiraci.
Obři- vyznačují se nadprůměrnou výškou. Často jim chybí inteligence.
Mluvící zvířata- jsou to zvířata, která nosí oblečení, mluví, chodí po dvou a chovají se jako lidé. Mezi ně patří např.:
medvědi- velikost obra, jsou svělými výrobci zbraní
krtci- dobří zahradníci
Kentauři- jsou to z poloviny koně, nenávidí oblečení a sedla.
Zvěromágové- dokážou se proměnit v jakékoliv zvíře, často pracují jako učitelé přírodopisu.

Hrabě Berry

26. července 2012 v 21:55 | Lucy |  Postavy
Jméno: Thomas Bernar Barry ale všichni mu říkají Berry
Druh: skřet
Povolání: ředitel BB(Berry Bar)
Vzhled: vysoký, hubený, blond vlasy
Povaha: vtipný, simpatický
Oblíbená činost: pořádání párty
Oblíbená barva: stříbrná(jako disco-koule)
Oblíbené jídlo: houbičky
Domácí mazlíček: bernardýn Berry
Rodina:
exmanželka- Michelle
manželka- Adelaide(druhá série)
dcery- Claudia, Evangelis
Nejlepší přátelé: John, Matt a Mathew

Hraběnka Michelle

26. července 2012 v 21:46 | Lucy |  Postavy
Jméno: Michelle Kristen Sarah
Druh: víla sudička
Povolání: porodní sestra
Vzhled: silnější tmavovláska, světlerůžová křídla
Povaha: nepřátelská, štěklavá, lehce se urazí, zato plně oddaná své životní lásce-Berrymu
Oblíbená činost: urážení ostatních
Oblíbená barva: žlutá
Oblíbené jídlo: čokoláda
Domácí mazlíček: křeček Tlapík
Rodina: exmanžel- Berry
adoptivní dcera- Evangelis
Přátelé: Emily a Diana

Vévoda John

26. července 2012 v 20:57 | Lucy |  Postavy
Jméno: John
Druh: kentaur
Povolání: barman(druhá série)
Vzhled: vysoký, svalnatý, tmavovlasí, čtyři nohy, hebká srst, upravená kopyta, dlouhý ocas
Povaha: nemotorný, ustrašený
Oblíbená činost: pomáhání s prací kterou není schopen zvládnout
Oblíbená barva: červená
Oblíbené jídlo: oves
Domácí mazlíček: on sám je polozvíře
Rodina: manželka- Diana
synové- Odiseus, Perseus
dcery- Andromaché, Pandora
Nejlepší přátelé: Matt a Berry

Vévoda Matt

26. července 2012 v 20:47 | Lucy |  Postavy
Jméno: Matt Sebastian Riley
Druh: trakér Talent: mrštnost
Povolání: ředitel BB(druhá série)
Vzhled: vysoký, svalnatý, tmavovlasý
Povaha: nemotorný, bojácný a trochu namyšlený
Oblíbená činost: pojídání pudinku
Oblíbená barva: tmavo modrá
Oblíbené jídlo: vanilkový pudink se šlehačkou a jahodami
Domácí mazlíček: fenka Denny
Rodina:
manželka- Emily
syn- Adam
dcery- Markéta a Šárka
Nejlepší přátelé: John a Berry

Vévodkyně Diana

26. července 2012 v 20:24 | Lucy |  Postavy
Jméno: Diana
Druh: elfka
Povolání: trenérka, šperkařka
Vzhled: vysoká, štíhlá tmavovláska
Povaha: milá, chytrá a vždy nad věcí
Oblíbená činost: boj, boj a zase boj
Oblíbená barva: červená a zelená
Oblíbené jídlo: nejí
Domácí mazlíček: pes Bart
Rodina: manžel- John
synové- Odiseus, Perseus
dcery- Andromaché, Pandora
bratr- Mathew
švagrová- Narcisa
synovec- Nicholas
Nejlepší přátelé: Emily, Polyhymnia, Michelle

Královna Emily

26. července 2012 v 20:12 | Lucy |  Postavy
Celé jméno: Emily Madison Grace
Druh: kříženec elfky a křížence trakéra se skřítkem Talent: věštecké sny
Povolání: královna Ekválie(USE)
Vzhled: drobná postava, dlouhé blond vlasy, útlý pas, velké modré oči
Povaha: milá, citlivá, přátelská dívka s neuvěřitelnou touhou pomáhat
Oblíbená činost: malování, drbání s kamarádkami, střelba z luku
Oblíbená barva: fialová, stříbrná a zlatá
Oblíbené jídlo: zeleninový salát
Domácí mazlíček: jednorožka Bella, králíček Bally, mnoho koček a psů a drak Nessi
Rodina: manžel- Matt
syn- Adam
dcery- Markéta a Šárka
matka- Mirael
otec- George
sestra- Adelaide
první švagr- Billy
druhý švagr- Berry
neteř- Claudia
Nejlepší přátelé: Diana, Polyhymnia, Michelle, Billy